Czas na rower
Realizuj swoje pasje
Rowery MTB, zwane popularnie „góralami”, takie jak MTB INDIANA X-Pulser 2.7 D17, to jeden z najchętniej kupowanych w Polsce typów jednośladów. Jest to pojazd stworzony dla sportowców, przeznaczony do jazdy wyczynowej, ale jest na tyle uniwersalny, że dobrze się na nim czuje również każdy amator. To pojazdy zwrotne, łatwo wchodzące w zakręty, co jest istotne podczas jazdy terenowej. Rower sprawdza się prawie wszędzie: w mieście – na asfalcie, za miastem – na drodze utwardzonej i nieutwardzonej, w lesie, na łatwym i trudnym górskim szlaku, w niezbyt grząskim błocie czy nie za głębokim piachu.
Trwała rama
Odpowiednio dobrany rozmiar ramy jest jednym z ważniejszych czynników, który wpływa na komfort jazdy i odpowiednią kontrolę nad rowerem. W rowerze MTB INDIANA X-Pulser 2.7 D17 zastosowano 17-calową aluminiową ramę, która sprawia, że rower jest bardzo zwinny, lekki (waga 15,7 kg) i w razie potrzeby łatwo podnieść go, by przenieść przez przeszkodę podczas jazdy w trudnym terenie. Ramy wykonane z tego materiału są odporne na korozję, więc nie musisz obawiać się, że rower zacznie rdzewieć.
Przy wyborze rozmiaru ramy najważniejszymi czynnikami są Twój wzrost mierzony w zrelaksowanej pozycji oraz typ roweru, na jaki się decydujesz. W wyborze może pomóc Ci nasz kalkulator rozmiaru ramy. Rower przeznaczony jest dla osób o wzroście od 165 do 174 cm.
Duże koła
Rozmiar koła 27,5 cali pozwala na szybkie osiągnięcie docelowej prędkości jazdy, przez co zmęczysz się na nim mniej niż na rowerze z mniejszymi kołami. Również dzięki dużym kołom łatwiej jest pokonać różne przeszkody, takie jak np. dziura w drodze czy stromy podjazd, bez przerywania jazdy w porównaniu z wąskimi oponami. Szerokie opony marki KENDA z głębokim bieżnikiem oferują dobrą przyczepność nawet na trudnym terenie. Dwuściankowe obręcze marki BERETTA dbają o zachowanie regularnego kształtu kół, co przekłada się na stabilne trzymanie opony, a to umożliwia bezpieczną i komfortową jazdę.
Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać ciśnienie powietrza! Wraz z upływem czasu spada ciśnienie w kołach – to naturalne zjawisko spowodowane porowatością dętki, które może powodować większy wysiłek przy pedałowaniu oraz szybsze zużycie i większe ryzyko przebicia opony. Zalecaną przez producenta wartość znajdziesz na bocznej części opony.
Pakiet bezpieczeństwa
Sprawne hamulce to podstawa bezpieczeństwa każdego rowerzysty. W rowerze MTB INDIANA X-Pulser 2.7 D17 wykorzystano hamulce tarczowe mechaniczne, które sprawdzają się w niemal każdych warunkach pogodowych i na każdej trasie. Mają bardzo dużą siłę hamowania, na którą nie mają wpływu zabrudzenia ani deszcz, więc nie zaskoczy Cię ich utrata sprawności i szybko wyhamujesz w razie nagłej sytuacji na trasie. Hamulce umieszczono z przodu i z tyłu, dzięki czemu zyskujesz podwójny pakiet bezpieczeństwa, który umożliwi Ci skuteczne zatrzymywanie roweru.
Prosta zmiana biegów
Rower ma przerzutki marki SHIMANO (21 przełożeń), które są praktycznym rozwiązaniem, by dostosować pojazd do swoich preferencji i warunków jazdy. Wyróżnia je duża wytrzymałość i sprawne działanie, dzięki któremu zmiana biegów jest płynna i bezproblemowa. Rower wyposażono w przednie i tylne przerzutki SHIMANO Tourney, które sprawdzają się na niewymagającej nawierzchni. Napęd umożliwia precyzyjną pracę mechanizmu, co przekłada się na komfort i kontrolę podczas przejażdżek.
Sprawny napęd
Rower wyposażono w łańcuch marki GALON typu Z50 / S50 7V, dopasowany do napędów 7-rzędowych, który dobrze sprawdza się w codziennej jeździe oraz rekreacyjnym terenie. Odpowiednia konstrukcja ogniw wspiera płynną współpracę z kasetą i zębatkami, co ułatwia zmianę przełożeń w porównaniu do zużytych lub niedopasowanych łańcuchów. To przekłada się na bardziej równomierne przenoszenie mocy oraz mniejsze zużycie pozostałych elementów napędu, co jest istotne podczas regularnego użytkowania roweru.
Kontrola i lekkość jazdy
Rower ma solidny i wszechstronny napęd, który sprawdzi się zarówno w mieście, jak i na trasach poza utwardzonymi drogami. Korba CYCLONE CTL3 Black w konfiguracji 24/34/42 oferuje szeroki zakres przełożeń, co w porównaniu do prostszych układów pozwala lepiej dopasować tempo jazdy do warunków terenu oraz własnych możliwości. Wolnobieg SHIMANO MF-TZ500-7, 7 Speed o zakresie 14–28 zębów umożliwia płynną zmianę biegów, co w porównaniu do mniej zaawansowanych rozwiązań napędowych, oferuje większą elastyczność jazdy, ułatwia pokonywanie podjazdów i pozwala utrzymać komfortową kadencję na długich dystansach.
Komfort przede wszystkim
MTB INDIANA X-Pulser 2.7 D17 to rower typu hardtail, co oznacza, że został wyposażony w przedni amortyzator marki HL Corp typu CH-389 27.5" Ahead 1"1/8, który skutecznie tłumi drgania i wstrząsy podczas jazdy po nierównościach. Dzięki temu rowerzysta może cieszyć się płynną i stabilną jazdą zarówno na asfalcie, jak i w lekkim terenie. Amortyzator poprawia przyczepność kół oraz kontrolę nad rowerem w porównaniu z modelami pozbawionymi przedniego zawieszenia, co przekłada się na wyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu jazdy w zróżnicowanym terenie.
Kontrola w terenie
Kierownica marki SOVEREIGN typu SE-707 o szerokości 640 mm dobrze sprawdza się w jeździe MTB, szczególnie na wąskich leśnych ścieżkach, singletrackach oraz trasach z ciasnymi zakrętami i przeszkodami, takimi jak korzenie czy kamienie. Taki rozmiar ułatwia precyzyjne manewrowanie i omijanie przeszkód w porównaniu do szerszych kierownic stosowanych w bardziej agresywnej jeździe. Całość uzupełnia aluminiowy wspornik SOVEREIGN Ahead FOV, który pozwala dopasować pozycję kierownicy, wpływając na komfort i kontrolę w terenie.
Komfort i stabilność jazdy
Rower wyposażono w siodełko DDK D5311, które oferuje wygodę zarówno podczas krótkich przejazdów, jak i długich tras. Jego ergonomiczna konstrukcja lepiej dopasowuje się do pozycji użytkownika w porównaniu do podstawowych modeli, ograniczając uczucie zmęczenia i poprawiając komfort jazdy na różnych nawierzchniach. Stalowa sztyca siodełka SOVEREIGN o średnicy 27,2 mm i długości 350 mm to stabilne podparcie oraz możliwość precyzyjnego dopasowania wysokości siedziska. Pozwala to na optymalne ustawienie pozycji, co przekłada się na dużą wygodę i efektywność pedałowania.
Pewny chwyt i sygnalizacja
Rower został wyposażony w antypoślizgowe uchwyty, które odpowiadają za stabilny i pewny chwyt kierownicy nawet podczas jazdy w trudnych warunkach. W porównaniu do standardowych gripów ograniczają one ślizganie się dłoni, co przekłada się na lepszą kontrolę nad rowerem oraz większy komfort podczas jazdy. Dodatkowym elementem zwiększającym bezpieczeństwo jest dzwonek, który umożliwia szybkie i skuteczne ostrzeganie innych uczestników ruchu. W porównaniu do jazdy bez sygnalizacji dźwiękowej pozwala to lepiej komunikować swoją obecność, szczególnie na ścieżkach rowerowych i w ruchu miejskim.
Zawartość zestawu
W zestawie znajduje się: rower górski MTB INDIANA X-Pulser 2.7 D17, pedały, dzwonek, instrukcja obsługi i montażu oraz karta gwarancyjna.
Zadbaj o swoją wygodę
W trosce o Twój komfort chcemy świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie, dlatego oferujemy dodatkowe pakiety usług, w których m.in. zakupiony rower wniesiemy, rozpakujemy i zmontujemy za Ciebie. Wszystko po to, by zapewnić Ci rower już gotowy do jazdy.
Każdy zakupiony w naszym sklepie rower jest fabrycznie zapakowany, czyli ma zdemontowaną kierownicę, siodło oraz koła. Nasi monterzy złożą układ kierowniczy, a także zamocują przednie koło oraz sztycę z siodełkiem i ustawią wysokość siedziska. Po skończonej pracy technicy przeprowadzą test końcowy, w tym kontrolę i regulację przerzutek i hamulców z przodu i z tyłu. Po skończonej pracy zabierzemy pozostałości opakowania.
ZOBACZ WIĘCEJ
X-Pulser 2.7 D17 27.5 cali damski Czarno-miętowy 2026
1899.99 PLN
| Kolor | Czarno-miętowy |
|---|---|
| Rama | Aluminiowa |
| Rozmiar ramy | M |
| Rozmiar ramy [cal] | 17 |
| Wzrost [cm] | 165 - 174 |
| Obręcze | Beretta 650B Double Wall Black |
| Opona marka | Kenda |
| Opona typ | 27.5 x 2.20 |
| Piasta przód marka | Sunfeng |
| Piasta przód typ | SF-A201 32 Holes |
| Piasta tył marka | Sunfeng |
| Piasta tył typ | SF-A201 32 Holes |
| Prądnica/dynamo | Nie |
| Rozmiar koła [cal] | 27.5 |
| Hamulec przedni marka | Joysun |
| Hamulec przedni model | MDA-08 |
| Hamulec przedni typ | Tarczowy-mechaniczny |
| Hamulec tylny marka | Joysun |
| Hamulec tylny model | MDA-08 |
| Hamulec tylny typ | Tarczowy-mechaniczny |
| Kaseta marka | Brak |
| Kaseta typ | Brak |
| Korba marka | Cyclone |
| Korba typ | CTL3 24/34/42T Black |
| Manetki marka | Shimano |
| Manetki typ | REVO SL-RV400 3X7 |
| Przerzutka przednia marka | Shimano |
| Przerzutka przednia model | FD-TZ500 31.8 T.P. 42T |
| Przerzutka tylna marka | Shimano |
| Przerzutka tylna model | RD-TY300 7 Speed |
| Wolnobieg marka | Shimano |
| Wolnobieg typ | MF-TZ500-7 14-28 7 Speed |
| Gwarancja | 24 miesiące |
| Gwarancja na ramę | 24 miesiące |
| Kolory dostępne w ofercie producenta | Czarno-miętowy |
| Przeznaczenie | Dla kobiety |
| Rocznik | 2026 |
| Stan produktu | Nie dotyczy |
| Typ roweru | MTB |
| Waga [kg] | 15.7 |
| Wyposażenie | Instrukcja obsługi i montażu, Karta gwarancyjna |
| Amortyzator przód marka | HL Corp |
| Amortyzator przód typ | CH-389 27.5" Ahead 1"1/8 |
| Amortyzator tył marka | Brak |
| Amortyzator tył typ | Brak |
| Kierownica marka | Sovereign |
| Kierownica typ | SE-707 FOV W.640 |
| Łańcuch marka | Galon |
| Łańcuch typ | Z50 / S50 7V |
| Oświetlenie przód marka | Brak |
| Oświetlenie przód typ | Brak |
| Oświetlenie tył marka | Brak |
| Oświetlenie tył typ | Brak |
| Siodełko marka | DDK |
| Siodełko typ | D5311 |
| Sztyca siodła marka | Sovereign |
| Sztyca siodła typ | SE-340 27.2 x 350 |
| Wspornik kierownicy marka | Sovereign |
| Wspornik kierownicy typ | Ahead Aluminium FOV |
| Wpuszczane linki | Nie |
| Rozmiar | M (165 - 174 cm) |
| Rama i rozmiar ramy | Aluminiowa, 17" |
| Amortyzator tylny | Nie |
| Amortyzator przedni | Tak |
| Model producenta | X-PULSER 2.7 |
| Pedały w zestawie | Tak |
| Liczba przełożeń | 21 |
| Waga z opakowaniem [kg] | 20.7 |
| Wzrost | 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174 |
INDIANA
X-Pulser 2.7 D17 27.5 cali damski Czarno-miętowy 2026